#1 Dungeon Master

Multiplayerowa rozgrywka niesymetryczna (po sieci, każdy na swoim monitorze) polegająca na tym że gracze “B”(Zdobywcy) poruszają się po “dungeonie” (klasyczny hack and slash) a gracz “A”(Master) jest jego panem i władcą.

Zadaniem gracza “A” jest rozmieszczanie potworów i pułapek w celu ochrony serca lochu. Jeśli komuś uda się osiągnąć i zdobyć serce lochu to staje się “Masterem”. Poziomy tworzone proceduralnie (ich geografia). Tak sobie to wyobrażam po kolei:

 1. 1.Mamy przydzielaną rolę Mastera
 2. 2.Generowany jest unikatowy układ danego poziomu
 3. 3.Gracze "Zdobywcy" są wrzucani w swoje początkowe lokacje (mają oni zaślepkę "fog of war")
 4. 4.Master rozpoczyna rozmieszczanie przeszkód potworów itd. (on ma wgląd i dostęp do całego lochu
 5. 5.Gra toczy się do momentu aż wszyscy Zdobywcy zginą lub ktoś zdobędzie serce lochu i tym samym przejme rolę Mastera

 

Inspiracje: Dungeons and Dragons oraz oczywiście Crawl

Zainspirowany ? Skomentuj ! Chcesz wykorzystać w swoim projekcie ? Masz nasze pozwolenie (wspomnij tylko o tym miejscu jako źródle inspiracji).

Skomentuj>

Spread the love

5 Comments

  1. ATM

   Ekstra, chętnie zobaczymy co z tego wyjdzie, najlepiej jeśli pojawi się też tryb “single” (on wymagał by zaawansowanego AI, ale jeśli komuś to by się udało to bomba). Nie spieprz tego ! Wierzymy w ciebie ;]

    1. ATM

     Super, daj znać jeśli gdzieś będzie można śledzić postępy developmentu, cieszymy się że zainspirowaliśmy 1 osobę 😉 właśnie po to powstał ten blog.

     1. Długi

      teraz skończę jedną swoją prostą grę, potem zajmę się waszym pomysłem, wtedy dam link do mojej strony na FB, gdzie prezentuję wszystkie swoje projekty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *